• Loukovice
  • Loukovice
  • Loukovice

Aktuality


Hlášení 14.8.2018

MUDr.Kružík oznamuje občanům, že v týdnu od 20.8. do 24.8.2018 neordinuje z důvodu čerpání dovolené.Zatupuje výhradně MUDr.Šmejkal v Rokytnici nad Rokytnou. Zároveň upozorňuje, že v měsíci srpnu odpadají odpolední ordinace v liché čtvrtky ve Výčapech.

Sucho

Odbor životního prostředí, Třebíč - oddělení technické ochrany životního prostředí a ekologie krajiny:
Úmorná vedra a nedostatek dešťových srážek posledních týdnů donutila odbor životního prostředí Městského úřadu v Třebíči vydat výzvu ohledně dodržování vodního zákona (viz příloha).

Toto opatření vodoprávního úřadu znamená, že se nesmí čerpat voda z vodních toků a nádrží. Žádáme tímto občany, aby neplýtvali zbytečně povrchovou vodou, nezalévali zahrady, hřiště ani trávníky, nenapouštěli vodu do zásobních nádrží ani bazénů, nemyli auta a obecně neplýtvali vodou pitnou, ani vodou z domovních studní!

Toto opatření platí do odvolání této situace. Prosíme o předání informací občanům vaší obce - rozhlas, vývěska, úřední deska, zpravodaj apod.

Hlášení 1.8.2018

1. Poplatky za odebranou vodu, odpady a psy lze uhradit na OÚ Loukovice ve středu 1.8.2018 a 8.8.2018.

2. Obec Loukovice nabízí prodej vytěženého palivového dříví místním občanům a chalupářům. Kdo z občanů bude mít zájem o koupi, může se hlásit na obecním úřadě nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. popř. na tel. 724 136 088. Cena dříví je stanovena na 500,- Kč/prm.

3. Kdo z občanů bude mít zájem o zpracování zaměření pozemku či stavby obcí v rámci provedené revize katastru nemovitostí a není nahlášený na obecním úřadě, může tak učinit nejpozději do pondělí 6.8.2018.

Nové stránky

Aktuálně jsme pro Vás spustili nové internetové stránky obce, které Vás snad potěší přehlednějším zpracováním a prostředím.
Několik drobností ještě dokončujeme a stránky neustále rozšiřujeme o další doplňující informace.
V případě, že budete mít připomínky, nějaké náměty či jiné poznámky k novým stránkám, prosím,  neváhejte je poslat na naši emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo využijte kontaktní formulář na těchto stránkách.

David Nahodil
starosta