• Loukovice
  • Loukovice
  • Loukovice

Aktuality


Linka důvěry STŘED

Linka důvěry STŘED:

 

Dnešní doba je uspěchaná, uzavíráme se do vlastních bublin před okolním světem, bojujeme se stresem. V takovém prostředí nám často chybí podpora, pochopení a důvěra. Hojnými tématy, objevující se na Lince důvěry STŘED, jsou osamělost, partnerské vztahy, vztahy mezi rodiči a dětmi, problémy v zaměstnání a ve škole. Zdánlivě tedy jednoduchá a běžná témata, která ale někdy nemáme s kým sdílet. Snahou této služby je reagovat na dnešní dobu. Komunikace probíhá nejenom přes telefonické kontakty, ale také prostřednictvím chatové komunikace a v neposlední řadě prostřednictvím e-mailu. Služby Linky důvěry jsou anonymní. Na linku se lze obracet denně včetně víkendů a svátků, od 9 do 21 hodin. STŘED poskytuje tuto službu zdarma. Volající tak hradí pouze telefonické spojení dle platných tarifů svého operátora. V případě chatu a e-mailové korespondence pak hradí náklady za internet.

Krizové linky o Vánocích čelí hovorům plných smutku, stesku a samoty. Na krizových linkách v těchto dnech vzrůstá počet telefonátů seniorů, kteří se cítí osamělí, dětí, které nemají dobré rodinné zázemí, ale i rodičů, kteří se rozvádějí a přemýšlejí, jak nezkazit dětem svátky. Tyto situace v některých případech dojdou až do extrému a tomu se snaží Linka Důvěry STŘED předcházet a podat první pomocnou ruku.

Proto vás touto cestou žádáme o uveřejnění kontaktu na tuto linku ve vaší obci a tím i rozšíření povědomí o jejím fungování.

Kontakty Linka důvěry STŘED:

Telefony: 775 22 33 11 nebo 568 44 33 11

Chat: elinka.iporadna.cz

Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Za spolupráci děkujeme